FakeFolk – nádhera slovenskej výšivky v modernom šate

Jej príbeh vzišiel z lásky k folklóru. Michaela Giertlová založila odevnú značku FakeFolk. A tá je výsledkom existencie dvoch, na prvý pohľad odlišných, svetov. Na jednom konci stojí moderná produkcia, súčasný dizajn či trendy v móde. Na druhom brehu zas návrat ku koreňom, tradícii i životu našich predkov. FakeFolk – to je malá ateliérová tvorba, ktorá do každého svojho modelu vkladá dušu a tvoria ju hodiny ručnej práce.

fakefolk vysivka

„Celý príbeh vzniku bol veľmi postupný a vyplynul z okolností. Vôbec to nebolo tak, že teraz zakladáme firmu a ideme robiť módu. Malo to svoje náležité medzníky, ktoré na seba zrazu nadväzovali a vytvorili kompatibilný celok, ktorý poznáme pod značkou FakeFolk,“ povedala autorka značky Michaela Giertlová.

fakefolk-sukna

Hovorí, že síce stojí za značkou ako autorka, no platformu FakeFolku dennodenne vytvárajú ľudia, ktorí tvoria pre neho grafické návrhy, fotografické reporty či video spoty. „Nie sú to len ľudia v zmysle slova – zaplatím si reklamnú firmu, ale ďalekosiahlejšie formujú jeho cestu a sú pre neho od začiatku akýmsi startup-om. Okrem kreatívneho reklamného tímu je tu predovšetkým a v prvom rade moja mamka, ktorá v značke hrá dôležitú úlohu a všetkým modelom dáva konečnú podobu. Je to zvláštne, ale máme svoje spoločné dielo – naše dieťa, ktoré s nami rastie, padá, učí sa a podobne,“ prezradila Miška.

fakefolk-saty

Viac sa dočítate v zimnom čísle časopisu Na dedine. Nájdete ho v každej dobrej predajni tlače.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *